Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nechte už konečně Israel na pokoji a bude mír

31. 07. 2014 11:00:00
Dělá mi stále větší problémy pochopit ty, kteří svou nenávist, vůči státu Israel maskují za jakousi rezoluci OSN, přičemž spoléhají na nechuť případných čtenářů, ověřit si fakta a seznámit se s událostmi tak, jak probíhaly. Málokdo dnes ovšem otevřeně přizná a naplno řekne : " Já ty židáky nenávidím ", raději mlátí prázdnou slámu a dovolávají se čehosi, co skončilo dříve, než se povedlo to uskutečnit.

Tak tedy, rezoluce o rozdělení mandátu Palestíny, známa jako rezoluce OSN (případně UN) 181 je k prostudování zde a pro ty, kteří nade vše milují wikipedii, tak výcuc s vysvětlivkama je zde.

Jestli to najdete na české vikipedii netuším ale pro celý článek je důležitý jeden hlavní fakt. Tuto rezoluci, téměř bezvýhradně přijala židovská komunita v Palestině, stejně jako po celém světě. Naopak Arabové, tedy ti, kteří žili na zmíněném území a rovněž arabské státy, tuto rezoluci jednoznačně odmítli, dokonce odmítli jakékoliv jiné znění rezoluce, které by mělo za následek vznik společného státu Arabů a Židů. Pár týdnů poté dokonce Azzam Pasha, generální tajemník ligy arabských států pohrozil, že válka s židovským státem se promění v masakr.

Tohle jsou fakta. Na jedné straně ochota vytvořit společný stát Židů a Arabů a na straně druhé otevřená nenávist, která ve svém důsledku vedla k několika válečným konfliktům, které měly za cíl povraždit co nejvíce obyvatel státu Israel a jeho naprosté zničení. To že k tomu nedošlo, to lze považovat za malý zázrak, ale hlavně je třeba poděkovat odhodlání těch, kteří tuto zemi vybudovali. Kteří z trosek, v poušti, obklopení nenávisti, vrahy a teroristy, vytvořili supermoderní stát, jehož technologie dnes využívá celý svět, a mnohdy o tom ani neví.

Stát Israel vznikl jako bájný pták Fenix z popela. Je dnes stabilní a naprosto funkční demokracii v regionu, kde vládne smrt a chaos. Nikoho v současnosti nevzrušují statisíce mrtvých a umučených a zmrzačených v Syrii. Nikoho netrápí mrtví v Iráku, kde islámistické hordy vraždí a terorizují obyvatelstvo. Terčem kritiky je samozřejmě Israel, který už měl dost neustálých útoků na svou bezpečnost a na bezpečnost svých obyvatel a když viděl, že svět je opět slepý, rozhodl se bránit sám.

A v tuto chvíli z kanálů vylézají různí mudrlanti, kteří opětovně vyzývají a oprašují rezoluci 181. Tedy tu rezoluci, kterou arabské země jednomyslně odmítly. Židovský stát Israel vznikl, a je zde. Byl a je připraven, tak jak vyžaduje ona rezoluce podpořit existenci dvou států. Má to ale jednu podmínku, která ostatně vyplývá se samotného znění dokumentu. Obě strany se musí navzájem uznat a respektovat. Kromě Egypta, ovšem dosud žádná arabská země nevyjádřila ochotu Israel uznat. Naopak, ti, kteří se dnes prohlašují za vůdce Palestinského lidu, jasně dávají najevo, že Israel nikdy neuznají. Za tohoto stavu věci tedy není možné, ani de iure ani de facto vyžadovat na státu Israel jakékoliv nadstandartní kroky.

Stát Israel má právo na existenci. Stát Israel má právo na život v míru. Stát Israel nikdy v minulosti nikoho nenapadl a nevedl žádnou agresivní válku. Veškeré konflikty vznikly na základě útoků proti státu Israel. A je čas aby tyto útoky skončily. Současná operace v Gaze má jediný cíl. Definitivně odzbrojit teroristický Hamas. Věřím že tohoto cíle bude dosaženo, už jen i kvůli samotným obyvatelům Gazy, aby i oni dostali šanci na klidný život. Jak s ní naloží je druhá věc. Bude to už druhá šance.

Autor: Václav Král | čtvrtek 31.7.2014 11:00 | karma článku: 32.72 | přečteno: 1084x

Další články blogera

Václav Král

Pussy Zeman riot

Stále mi nejde do hlavy, proč ten ogar Zemanů v tom rádiu musel mluvit o nějaké dívčí kapele z Ruska. Teda, porozuměl jsem jeho brebentění, i jsem pochopil, že na případu těchto děvčat chtěl ukázat, že báťuška Putinojc nemá problém s politickými oponenty ale s kriminálníky Jenže...

17.11.2014 v 10:00 | Karma článku: 18.49 | Přečteno: 954 | Diskuse

Václav Král

Veteran's day - vzpomeňme na hrdiny

Zítra se v USA slaví významný den, den veteránu. Je to pocta všem mužům a ženám, kteří nasazovali a nasazují své životy a slouží své vlasti, ať už je tomu tak kdekoliv na světě. Je to chvíle, kdy je čas se zamyslet a poděkovat těm, bez kterých by se životy v různých koutech světa neodvíjely svobodně.

10.11.2014 v 11:00 | Karma článku: 12.93 | Přečteno: 543 | Diskuse

Václav Král

Kašlete na Zemana, pomozte paní Michalákové

Už si myslím že toho Zemana je poměrně dost. Řečeno jeho slovy, Zeman sem, Zeman tam...přitom jsou důležitější věci, nežli tento človíček. Nesouměřitelně důležitější problematikou je nyní případ dětí paní Michalákové, které jsou už více než 3 roky zadržovány norskou stranou, bez podstatnějšího zájmu a zásahu českých úřadů. Včetně Miloše Zemana.

6.11.2014 v 11:00 | Karma článku: 39.57 | Přečteno: 8075 | Diskuse

Václav Král

Zbabělý brutální čin takzvaného palestinského bojovníka

Kolik ještě důkazů bude potřebovat svět, aby pochopil, že Israel má co do činění s nelidskými zrůdami, které, nejenže se neštítí používat vlastní obyvatele jako štíty, dokonce i vlastní děti. Tyto bestie v lidské kůži, ve své nenávisti ke všemu, co je převyšuje, vraždí obyvatele země, která netouží po ničem jiném, nežli po životě v klidu a míru se všemi svými sousedy.

23.10.2014 v 6:12 | Karma článku: 39.51 | Přečteno: 2005 |

Další články z rubriky Ostatní

Marketa Kadhi

Na pláži

Vůbec by mě nenapadlo popisovat své dojmy z dovolené, nebo psát o tom, co se dá vidět na pláži, dokud jsem tam nepotkala vílu.

27.6.2017 v 18:16 | Karma článku: 12.75 | Přečteno: 654 | Diskuse

Karel Trčálek

Já jsem taky zarytý liberální demokrat!

Radostí mi praskla žilka, když jsem se dozvěděl, že nejsem tady na blogu jediným zarytým liberálním demokratem, že je nás tady povícero

27.6.2017 v 17:30 | Karma článku: 10.51 | Přečteno: 269 | Diskuse

Libuse Palkova

Je to ještě čeština?

Do našeho jazyka proniká tolik nových slov, že pokud bychom se díky nějakému stroji času mohli potkat se svým dřívějším já, nedokázali bychom se sami se sebou domluvit a nestačili bychom se divit.

27.6.2017 v 16:47 | Karma článku: 26.92 | Přečteno: 771 | Diskuse

Milan Šupa

Jak dojít ke spojení se Světlem?

Prožití spojení se Světlem je nejmocnějším a nejzásadnějším prožitkem, kterého se může člověku zde na zemi dostat. Má schopnost od základů změnit celý jeho dosavadní život.

27.6.2017 v 15:15 | Karma článku: 7.48 | Přečteno: 153 | Diskuse

Josef Komárek

Také jsem se necítil ubohým zakomplexovaným buranem.

Co všechno se člověk nedozví o pražských kavárenských intelektuálech (díky panu Petříkovi). Což jsou převážně individua, která plodí jen slova, slova, slova ..., a pohrdají obyčejnými pracujícími lidmi, kteří je celý život živí.

27.6.2017 v 13:50 | Karma článku: 37.79 | Přečteno: 1745 | Diskuse
VIP
Počet článků 415 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1995
http://facebook.com/vaclavthekral

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

Oblíbené knihy

Co právě poslouchám

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.