Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tohle je Česká republika - máte s tím problém?

18. 08. 2014 11:00:00
Jsou věci, které se musí přípomínat, protože lidé mají tendenci zapomínat a pak se diví a mnohdy už k divení ani nemají čas. Takže :

Tahle země, se jmenuje Česká republika. Česká republika, to znamená, že se jedná o zemi, kterou založili předkové Čechů, obyvatel v ní žijících a jsoucích v ní doma. Zdůrazněme tedy ještě jednou... Domov v České republice mají Češi. Čechem je logicky ten, kdo se zde narodil, jehož rodiče se zde narodili, jeho předkové odsud pocházelí ale také v určitých případech ten, který sice zde kořeny nemá, ale češství přijal za své a sám ve svém srdci a ve svém svědomí se cítí Čechem. A tomto případě není důležité odkud přišel. Hlavní je, že on sám se k tomu že je Čech hrdě hlásí a svou zemi brání proti všem, kteří by jí chtěli škodit.

Všichni ostatní, kteří do České republiky přicházejí a zde žijí, jsou zde hosté. Mohou mít dlouhodobý pobyt, mohou zde pracovat, mohou zde žít, ale protože sami nemají v úmyslu státi se plnohodnotnými Čechy, jsou prostě hosté, se všemi povinnostmi s tím vyplývajícími.

Tradiční česká pohostinnost je pro mnohé hosty lákavá a nabízí jím mnoho výhod a příjemností. Kvalitni kuchyně, domácí zabíjačky /dokud je EU nezatrhne úplně/, stále ještě milí lidé a krásná příroda. Hosté mohou v České republice žít a pracovat, musí ale dodržovat české zákony, zvyklosti, tradice a obyčeje. Podobně jako Čech, když přijede do ciziny, bude se snažit chovat způsobně a s respektem k hostitelům. Vyjímky potvrzují samozřejmě pravidlo.

Hosté v České republice nemají a nemohou mít žádné právo zasahovat a ovlivňovat dění a pořádek v této zemi. Nemají k tomu nejmenší oprávnění a jejích povinností, kterou musí za každých okolností respektovat je, dodržovat to, co je v České republice zvykem. Češi se nesmí dostat do situace, kdy by se ve své zemi cítili jako cizinci, či kdy by jím kdokoliv nařizoval, že musí tolerovat zvyky, které jsou jejich tradicím cizí.

Bohužel, množi se případy, kdy do České republiky přijíždějí hosté, kteří se zde chtějí usadit, a tito hosté, namísto aby přijali s povděkem fakt, že tuto možnost mají, snaži se na domácí obyvatelé činit nátlak a vytvářet stav, kdy domácí se cítí jako cizinec ve vlastní zemi, ve vlastním městě. Nejaktuálnějším příkladem jsou Teplice, ovšem podobná situace je i v jiných částech země.

Je tomu tak i díky skupinkám těch, jímž se v dávných dobách říkalo kolaboranti. Ti kolaborovali s cizáky, ať už za pár stříbrných či za slib teplého místečka, či, jak je tomu v současnosti, z čirého nerozumu a hloupé, nelogické náklonnosti ke změnám. Takovíto lidé si neuvědomují a asi už zapoměli, jak to dopadlo v minulosti jak s těmi, s nimiž kolaborovali, tak i s kolaboranty samotnými. Byly to smutné příběhy.

A co se hostů týče, Česká republika bude určitě i v budoucnu zemí, kde jsou hosté vítání chlebem a solí. Musí být ale zemí, která bude mít dosti sil dát najevo, že jakkoliv si hostů váží, tak stejně se umí postarat o bezpečnost domácího obyvatelstva. Jestli tomu tak je, posuďte sami.

Jo a pokud byste se divili, proč sem dávám fotografie z Pákistánu nebo Kuvajtu, pak se nedivte, to není Kuvajt ani Pákistán... to jsou Teplice. Moc děkuju paní Zuzaně za svolení s presentací jejího fotografického umění.

teplice.jpg

teplice2.jpg

teplice3.jpg

teplice4.jpg

Autor: Václav Král | pondělí 18.8.2014 11:00 | karma článku: 34.44 | přečteno: 3355x

Další články blogera

Václav Král

Pussy Zeman riot

Stále mi nejde do hlavy, proč ten ogar Zemanů v tom rádiu musel mluvit o nějaké dívčí kapele z Ruska. Teda, porozuměl jsem jeho brebentění, i jsem pochopil, že na případu těchto děvčat chtěl ukázat, že báťuška Putinojc nemá problém s politickými oponenty ale s kriminálníky Jenže...

17.11.2014 v 10:00 | Karma článku: 18.49 | Přečteno: 954 | Diskuse

Václav Král

Veteran's day - vzpomeňme na hrdiny

Zítra se v USA slaví významný den, den veteránu. Je to pocta všem mužům a ženám, kteří nasazovali a nasazují své životy a slouží své vlasti, ať už je tomu tak kdekoliv na světě. Je to chvíle, kdy je čas se zamyslet a poděkovat těm, bez kterých by se životy v různých koutech světa neodvíjely svobodně.

10.11.2014 v 11:00 | Karma článku: 12.93 | Přečteno: 543 | Diskuse

Václav Král

Kašlete na Zemana, pomozte paní Michalákové

Už si myslím že toho Zemana je poměrně dost. Řečeno jeho slovy, Zeman sem, Zeman tam...přitom jsou důležitější věci, nežli tento človíček. Nesouměřitelně důležitější problematikou je nyní případ dětí paní Michalákové, které jsou už více než 3 roky zadržovány norskou stranou, bez podstatnějšího zájmu a zásahu českých úřadů. Včetně Miloše Zemana.

6.11.2014 v 11:00 | Karma článku: 39.57 | Přečteno: 8075 | Diskuse

Václav Král

Zbabělý brutální čin takzvaného palestinského bojovníka

Kolik ještě důkazů bude potřebovat svět, aby pochopil, že Israel má co do činění s nelidskými zrůdami, které, nejenže se neštítí používat vlastní obyvatele jako štíty, dokonce i vlastní děti. Tyto bestie v lidské kůži, ve své nenávisti ke všemu, co je převyšuje, vraždí obyvatele země, která netouží po ničem jiném, nežli po životě v klidu a míru se všemi svými sousedy.

23.10.2014 v 6:12 | Karma článku: 39.51 | Přečteno: 2005 |

Další články z rubriky Ostatní

Marketa Kadhi

Na pláži

Vůbec by mě nenapadlo popisovat své dojmy z dovolené, nebo psát o tom, co se dá vidět na pláži, dokud jsem tam nepotkala vílu.

27.6.2017 v 18:16 | Karma článku: 12.75 | Přečteno: 655 | Diskuse

Karel Trčálek

Já jsem taky zarytý liberální demokrat!

Radostí mi praskla žilka, když jsem se dozvěděl, že nejsem tady na blogu jediným zarytým liberálním demokratem, že je nás tady povícero

27.6.2017 v 17:30 | Karma článku: 10.51 | Přečteno: 269 | Diskuse

Libuse Palkova

Je to ještě čeština?

Do našeho jazyka proniká tolik nových slov, že pokud bychom se díky nějakému stroji času mohli potkat se svým dřívějším já, nedokázali bychom se sami se sebou domluvit a nestačili bychom se divit.

27.6.2017 v 16:47 | Karma článku: 26.92 | Přečteno: 771 | Diskuse

Milan Šupa

Jak dojít ke spojení se Světlem?

Prožití spojení se Světlem je nejmocnějším a nejzásadnějším prožitkem, kterého se může člověku zde na zemi dostat. Má schopnost od základů změnit celý jeho dosavadní život.

27.6.2017 v 15:15 | Karma článku: 7.48 | Přečteno: 153 | Diskuse

Josef Komárek

Také jsem se necítil ubohým zakomplexovaným buranem.

Co všechno se člověk nedozví o pražských kavárenských intelektuálech (díky panu Petříkovi). Což jsou převážně individua, která plodí jen slova, slova, slova ..., a pohrdají obyčejnými pracujícími lidmi, kteří je celý život živí.

27.6.2017 v 13:50 | Karma článku: 37.79 | Přečteno: 1746 | Diskuse
VIP
Počet článků 415 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1995
http://facebook.com/vaclavthekral

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

Oblíbené knihy

Co právě poslouchám

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.