Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kruh se uzavírá, trestní oznámení bylo podáno

9. 10. 2014 11:00:00
Jak jsem napsal ve svém předchozím článku, po seznámení se s obsahem facebookové stránky citace o h.... jsem se rozhodl podat na její tvůrce trestní oznámení. Toto jsem učinil včera a dnes bych se rád v posledním svém komentáři na toto téma vyjádřil, jak k tomu proč jsem to udělal a k tomu co si o této stránce myslím.

Nejdříve ale krátký příklad. Představte si, že jdete po městě, a najednou spatříte fyzicky či dokonce mentálně handicapovaného člověka. K tomu se blíží mladík, zjevně sportovec, kypící zdravím a znenadání na něj vyjekne :

" Co se tu poflakuješ, ty kryploidní mrzáku " Jste v šoku, stejně jako oběť a jeho případný doprovod, ale mladík se hlasitě směje a plácne svou oběť po ramenou se slovy " Co se ksichtíš, to byla přece sranda, černý humor, víš, ale jestli se ti to nelíbí, tak jsi neměl poslouchat " A pak s veselou písní na rtech odchází neznámo kam.

Nebo jiný příklad:

Probíhá poslední rozloučení se zemřelou, znásilněnou a zavražděnou dívkou / nebo chlapcem /, do obřadní síně vstoupí bodrý jinoch a chechtajíce se vykřikuje " No vy se teda tváříte. Berte to s humorem. Nezemřela jako panna a stejně to zůstalo v rodině " A pak se otočí a znechucen tím, že truchlící nesdílejí jeho smysl pro humor odchází.

Ano, docela i na tu dálku slyším, jak si říkáte že jsou to blbé příklady. Ale nejsou. Hranice mezi vyřčeným a vysloveným se pomocí moderních technolofií snížila a mnohdy úplně vytratila. Sociální media hrají v životech mnoha lidí tak velkou roli, že často přechází virtualita v realitu. Každý známe někoho, a ten někdo zase zná kohosi jiného a tento řetězec, staticticky dává předpoklad, že stránku o které se diskutuje mohou navštívit i ti, kterých se tyto "nevinné " žertíky přímo dotýkají. Nemají mnoho možností se tomu vyhnout, protože se to objeví na stěně facebooku a zdánlivě nevinná stránka tak může snadno vyvolat tragedii. To je ovšem jen první, z aspektů, který vyvolal můj a nejen můj odpor vůči této skupině. Vlastně to bylo prvotní zhnusení a myšlenka na autory ve smyslu říše zvířat. Jenže tato prvotní reakce pominula a s ní se dostavil reálně myslící proces. A otázka. Kdo vymýšlí takovéto zrůdnosti a jaký k tomu má důvod? Je to opravdu jen humor. Proboha vždyť co za nestvůru se může smát veršovance že Mengele trhá prdele? Jakému monstru se může na tváři objevit úsměv, když si přečte průpovídky o židech a mýdle. Ale ne, nejde vůbec o Židy. Vědí autoři, že v koncentračních táborech zahynuli i nežidé? Že tam umírali i Češi, Slováci, Francouzi nebo Italové, stejně tak jako příslušníci jiných národů. Ano, Židů bylo nejvíce ale to v tuto chvíli a v tomto případě nehraje žádnou roli, protože autor nebo autoři této facebookové skupiny plivli na památku všech. A konečně, kdo, jaká zrůda se může usmívat nad zničeným životem děvčátka, které se stalo obětí útoků rasistických zmetků, kteří do jejího pokoje vhodili zápalnou láhev.

Kladu li si tyto otázky a ptám li se současně proč vznikla tato stránka a k jakému účelu, nemohu dojít k jinému závěru, nežli že je to jen další z příkladů perverzní nelidskosti a ti kdo s ní souhlasí jsou pouze ti, kteří jsou přesvědčení o vyjímečnosti bílé rasy. To už tady ale jednou a vlastně nejednou bylo. V této souvislosti jsem si všiml další zajímavé skutečnosti. Na tuto stranku se nabalují v komentářich, či v útocích proti jejím kritikům, ti, kteří mají plná ústa demokracie, svobody slova a hlavně vlastenectví. Podívate li se na jejích profily, vidíte obrázky Hitlerovy mládeže, vojáků SS a wehrmachtu a pod tím kecy o tom že Čechy Čechům. Trochu do dohromady nejde ale to jím asi nedochází.

Všechno dobré ale také všechno zlé začíná slovem. Zlé slovo, vyslovené nebo napsané bylo v historii nespočetněkrát začátkem tragédií. Vzpomeňme na Mein Kampf. Taky to byla jen kniha. Hloupá, nesmyslná, nad kterou nemá smysl vůbec ztráce čas. A co následovalo? Proto mne překvapily hlasy, které facebookovou stránku citátů označují za neškodné dílo primitivů. Já se ale velice nerad nechávám ukolébat chlácholením o neškodnosti. Zvláště pak, když jsem svědkem, co se stalo poté, co paní Tereza Boehmová napsala na toto téma svůj blog. Reakce na něj byla pro mne děsivým zážitkem. Zažil jsem toho už dost ale tolik hnusu, slizu, bezcitnosti, hulvátství, s tím jsem se dosud nesetkal. Nikde. Posílat ženě, která jen napsala ostře svůj názor obrázky fekálního porna, vulgárně ji nadávat, zesměšňovat jí a vyhrožovat jí a jejím dětem, nikdy bych nevěřil že toho je člověk schopen. A přitom titéž, na jiném místě opakovaně básnili o demokracii a svobodě slova. To ale asi mysleli jen pro sebe.

A tak jsem udělal to, co jsem udělal. Podal jsem trestní oznámení a tím se kruh uzavřel a uvidí se, jak je na tom Česká republika s právem a spravedlností. A co vlastně od svého kroku očekávám?

Není pravdou že chci dostat autory této stránky do vězení. Nemám v tuto chvíli takové ambice. Ostatně, právě takové vězení, nebo prostor, který by zasloužili, aby tam několik měsíců pobyli, není už naštěstí k dispozici. I když ten pobyt tam, by jím neuškodil.

Co ale chci je, dostat je před soud. Přinutit je, aby veřejně, mimo ukryt virtuálního světa, sdělili své názory. Naplno. Aby obhájili citáty o Mengelem, Himlerovi či Hitlerovi. Protože tito zločinci tato slova nikdy nepronesli, tudíž se nemůže jednat o jejích citáty a tudíž je více než jasné , že tato slova jsou produktem těch, kteří je na tuto stránku vložili. A já chci, aby jasně řekli, proč tato slova vznikla a co je na ních k pousmání nebo smíchu.

Nevím jak případný soud dopadne. Vlastně nevím jak dopadne celé vyšetřování ale pokud v Česku platí zákony, tak musí být jasně řečeno, že skupina citáty vo hovně je skupinou šíříci rasistické, xenofobní, antisemitské a nenávistné ideje. A pokud toto bude řečeno, pak to bude průlomové rozhodnutí v boji proti dalším takovým podobným stránkám. A o to mi jde.

Autor: Václav Král | čtvrtek 9.10.2014 11:00 | karma článku: 27.36 | přečteno: 3504x

Další články blogera

Václav Král

Pussy Zeman riot

Stále mi nejde do hlavy, proč ten ogar Zemanů v tom rádiu musel mluvit o nějaké dívčí kapele z Ruska. Teda, porozuměl jsem jeho brebentění, i jsem pochopil, že na případu těchto děvčat chtěl ukázat, že báťuška Putinojc nemá problém s politickými oponenty ale s kriminálníky Jenže...

17.11.2014 v 10:00 | Karma článku: 18.49 | Přečteno: 954 | Diskuse

Václav Král

Veteran's day - vzpomeňme na hrdiny

Zítra se v USA slaví významný den, den veteránu. Je to pocta všem mužům a ženám, kteří nasazovali a nasazují své životy a slouží své vlasti, ať už je tomu tak kdekoliv na světě. Je to chvíle, kdy je čas se zamyslet a poděkovat těm, bez kterých by se životy v různých koutech světa neodvíjely svobodně.

10.11.2014 v 11:00 | Karma článku: 12.93 | Přečteno: 543 | Diskuse

Václav Král

Kašlete na Zemana, pomozte paní Michalákové

Už si myslím že toho Zemana je poměrně dost. Řečeno jeho slovy, Zeman sem, Zeman tam...přitom jsou důležitější věci, nežli tento človíček. Nesouměřitelně důležitější problematikou je nyní případ dětí paní Michalákové, které jsou už více než 3 roky zadržovány norskou stranou, bez podstatnějšího zájmu a zásahu českých úřadů. Včetně Miloše Zemana.

6.11.2014 v 11:00 | Karma článku: 39.57 | Přečteno: 8075 | Diskuse

Václav Král

Zbabělý brutální čin takzvaného palestinského bojovníka

Kolik ještě důkazů bude potřebovat svět, aby pochopil, že Israel má co do činění s nelidskými zrůdami, které, nejenže se neštítí používat vlastní obyvatele jako štíty, dokonce i vlastní děti. Tyto bestie v lidské kůži, ve své nenávisti ke všemu, co je převyšuje, vraždí obyvatele země, která netouží po ničem jiném, nežli po životě v klidu a míru se všemi svými sousedy.

23.10.2014 v 6:12 | Karma článku: 39.51 | Přečteno: 2005 |

Další články z rubriky Ostatní

Marketa Kadhi

Na pláži

Vůbec by mě nenapadlo popisovat své dojmy z dovolené, nebo psát o tom, co se dá vidět na pláži, dokud jsem tam nepotkala vílu.

27.6.2017 v 18:16 | Karma článku: 12.75 | Přečteno: 654 | Diskuse

Karel Trčálek

Já jsem taky zarytý liberální demokrat!

Radostí mi praskla žilka, když jsem se dozvěděl, že nejsem tady na blogu jediným zarytým liberálním demokratem, že je nás tady povícero

27.6.2017 v 17:30 | Karma článku: 10.51 | Přečteno: 269 | Diskuse

Libuse Palkova

Je to ještě čeština?

Do našeho jazyka proniká tolik nových slov, že pokud bychom se díky nějakému stroji času mohli potkat se svým dřívějším já, nedokázali bychom se sami se sebou domluvit a nestačili bychom se divit.

27.6.2017 v 16:47 | Karma článku: 26.92 | Přečteno: 771 | Diskuse

Milan Šupa

Jak dojít ke spojení se Světlem?

Prožití spojení se Světlem je nejmocnějším a nejzásadnějším prožitkem, kterého se může člověku zde na zemi dostat. Má schopnost od základů změnit celý jeho dosavadní život.

27.6.2017 v 15:15 | Karma článku: 7.48 | Přečteno: 153 | Diskuse

Josef Komárek

Také jsem se necítil ubohým zakomplexovaným buranem.

Co všechno se člověk nedozví o pražských kavárenských intelektuálech (díky panu Petříkovi). Což jsou převážně individua, která plodí jen slova, slova, slova ..., a pohrdají obyčejnými pracujícími lidmi, kteří je celý život živí.

27.6.2017 v 13:50 | Karma článku: 37.79 | Přečteno: 1745 | Diskuse
VIP
Počet článků 415 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1995
http://facebook.com/vaclavthekral

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

Oblíbené knihy

Co právě poslouchám

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.