Cítíte se bezpečně? Možná je načase tento pocit změnit

8. 01. 2013 11:00:00
Máte pocit, že jste v Evropě v bezpečí? Že to, co se děje například v Sýrii se vás netýká? Že dementní šílenec, který prohlásil, že znásilněná indická studentka, která svým zraněním podlehla si za ně může sama, je daleko a vůbec, že takové věci se vám stát nemohou? Tak takovou jistotu jste možná měli před desítkami let. Nyní už to neplatí a bude huř. A ujišťuji vás, že můj článek není o nějaké amnestíí ale o něčem daleko horším.

Vánoční svátky a příchod nového roku jsem oslavil v Norsku. Krásná země, která po věky byla inspirací cestovatelům, pro svou úchvatnou přírodní scenérii a pro přátelské obyvatelstvo. Země, která, spolu s ostatními sousedy podlehla někdy na sklonku 60. let naivní představě účelnosti a užitečnosti otevřené imigrační politiky a otevřela svou náruč prakticky každému, kdo o to projevil zájem. A tak to bylo Norsko ale také Švédsko a Dánsko, kde nalézali azyl uprchlíci ze zemí bolševického koncentračního tábora. Jenže tam to neskončilo. Náruč byla otevřená dokořán a tak, zatímco uprchlíci ze zemí východní Evropy postupně odcházeli za moře, do Skandinávie proudily davy z Pákistánu, Iráku, Maroka a s nimi mocná muslimská komunita. Kam to vedlo a jaká je situace dnes, to může vidět každý kdo Skandinávii navštíví.

Jak jsem napsal, strávil jsem část svátků v Norsku a protože mojí destinaci byl nejsevernější sever země, tak jsem při přemísťování měl vždy několik hodin času na prohlídku Oslo, hlavního města a největšího shromaždiště muslimů v Norsku. Podle odhadů se jich v Oslo nachází 45000, což je ovšem pochopitelně jen velice střízlivý odhad., protože skutečné číslo není možné zjistit.

Oslo je krásné město, ovšem jsou tam čtvrti, které není radno navštěvovat. Jednou z ních je Grønland. Multikulti centrum, kde najdete obchůdky se zbožím z celého světa ovšem také centrum islámské komunity.

Jedna z jejích části, radikální islámské sdružení s názvem Ansar al-Sunna poslalo úřadům požadavek, aby město vydalo čtvrt Grønland do rukou muslimů. V dopise jeho autoři píší, že odmítají být součástí norské společnosti. Tvrdí, že protože se narodili v Norsku, patří podle Allaha tato země jim a jen jim. Proto požadují část města jako své území, kde budou platit jejich zvyky a jejích zákony. Závěr tohoto dopisu tvoří věta :

" Nepřejeme si žít vedle špinavých zvířat, jakými jako vy"...

Mohlo by se zdát, že se jedná jen o bláznivý dopis skupinky pomatenců, jenže skutečná situace v Oslo a ve všech norských městech, kde dosahuje muslimská komunita většího procenta mezi obyvatelstvem, je mnohem komplikovanější.

V srpnu 2012 byla zveřejněna statistika, podle které 90% všech znásilnění v Oslo mají na svědomí muslimové. Hrozivější je další skutečnost, že tato znásilnění jsou často velice brutální a jsou doprovázená bitím. Islámské skupiny, v odpovědi tuto statistiku zpochybňují s tím, že muslim "pouze" znásilňuje ale neublíží.

To už ovšem není legrace a nelze to brát na lehkou váhu. Evropa stojí před další vlnou přistěhovalectví. Nejsem si jistý jestli je možno jí zabránit. Spíše nikoliv. Utečenci ze zemí Afriky a Asie si zvykli na to nejjedodušší řešení své situace. Sbalit si kufry a odjet za lepším životem. Samozřejmě, jejích představy jsou utvářeny tím, co jím řeknou jejích duchovní vůdcové anebo ti, kteří jim tuto variantu nabízejí. Vždy to tak bylo, je a bude, že ti, co vydělávají na chudobě, líčí vše v růžových barvách. I těmto lidem je Evropa vykreslována jako místo, kde budou mít vše a hlavně dostatek peněz za málo práce. A podle toho to také vypadá. Řada přistěhovalců ovšem nepřichází v roli žadatelů o pomoc. Oni přicházejí jako dobyvatelé. Přesně podle slov Koránu a Mohammeda. A tomu je třeba postavit pevnou hráz.

Bohužel, ani Norsko ani jeho sousedé, respektive jejích vlády dosud nepochopily, že je čas jednat. A možná je už docela pozdě. Situace ve Skandinávii je hodně zoufalá. Stavby nových mešit a minaretů, ústupky požadavkům islámistů na úkor domácího obyvatelstva, popírání vlastní hrdé historie, to je dnešní Skandinávie.

Česká republika je zatím ještě opravdu v relativním bezpečí. Ovšem pouze relativním, protože čtenáři tohoto blogu možná znají články mého váženého kolegy, pana Lhoťana, kde se zabývá situaci v brněnské muslímské komunitě a vědí tedy, že je to situace varující.

Pochopitelně, každý člověk má právo věřit v to, co mu vyhovuje. Ovšem pokud jakákoliv víra začne přesahovat hranice své vlastní komunity a tím, že chce ostatním vnucovat své pohledy a postoje, pak je nutné takovéto jednání eliminovat. A totéž platí i v oblasti přistěhovalectví.

Je správné podat pomocnou ruku. Ovšem stejně tak je nutné, stanovit pro takovýto akt pevná pravidla. Abychom se jednou pak všichni nedivili, co že se to děje v ulicích, kde dosud byl klid.

Autorem použité fotografie je : Chell Hill

Zdroje : http://themuslimissue.wordpress.com/2012/08/06/norway-90-of-all-violent-rapes-in-oslo-committed-by-muslims/

http://www.vg.no/nyheter/utenriks/terrorisme/artikkel.php?artid=10067780

http://gatesofvienna.blogspot.dk/2011/11/we-have-lost-city.html

Autor: Václav Král | úterý 8.1.2013 11:00 | karma článku: 42.29 | přečteno: 5836x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Beata Krusic

Pod okny mi znělo Řecko

Teď v pátek. Ale vlastně celou zimu. Tedy přesněji: celou zimu jsem se doslova opájela jednou řeckou záležitostí až do úmoru, aby mi pak v létě pěkně z Youtube, přeskočila přímo pod nos - pod okno.

18.8.2019 v 21:47 | Karma článku: 3.97 | Přečteno: 116 | Diskuse

Ladislav Jílek

Potíže se jmény

Vynikající blogerka Zdeňka Ortová tady nedávno zveřejnila radu, aby ten, kdo má příjmení Malý nedával synovi jméno Tomáš. To mi připomnělo podobné trable se jmény.

18.8.2019 v 20:39 | Karma článku: 14.24 | Přečteno: 264 | Diskuse

Petr Šimík

ČT a náboženská manipulace

Nemám nic proti ČT. Musí vysílat pro menšinové žánry. A klidně budu platit poplatek. Ale.....? ČT je veřejnoprâvní instituce. Tak proč vysílá jednostranné náboženské vysílání?

18.8.2019 v 15:34 | Karma článku: 13.81 | Přečteno: 966 | Diskuse

Dana Adámková

Zatoulaná Megi

Kočky jsou zvláštní bytosti. Určitě patří k tajemnu a čarodějnictví. Tváří se, že jsou nezávislé, a my lide, jsme jenom jejich mazlitelé a živitelé.

18.8.2019 v 13:34 | Karma článku: 18.97 | Přečteno: 309 | Diskuse

Petr Šimík

O ničem a o všem

Proč vlastně píši? Vždyť je to jedno. A je mi to jedno. Jen uspokojuji své ego. Zajímá někoho co napíši? Ne. Nikoho to nezajímá.

18.8.2019 v 12:55 | Karma článku: 4.21 | Přečteno: 140 | Diskuse
VIP
Počet článků 415 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2005
http://facebook.com/vaclavthekral

Najdete na iDNES.cz