Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nechte už konečně Israel na pokoji a bude mír

31. 07. 2014 11:00:00
Dělá mi stále větší problémy pochopit ty, kteří svou nenávist, vůči státu Israel maskují za jakousi rezoluci OSN, přičemž spoléhají na nechuť případných čtenářů, ověřit si fakta a seznámit se s událostmi tak, jak probíhaly. Málokdo dnes ovšem otevřeně přizná a naplno řekne : " Já ty židáky nenávidím ", raději mlátí prázdnou slámu a dovolávají se čehosi, co skončilo dříve, než se povedlo to uskutečnit.

Tak tedy, rezoluce o rozdělení mandátu Palestíny, známa jako rezoluce OSN (případně UN) 181 je k prostudování zde a pro ty, kteří nade vše milují wikipedii, tak výcuc s vysvětlivkama je zde.

Jestli to najdete na české vikipedii netuším ale pro celý článek je důležitý jeden hlavní fakt. Tuto rezoluci, téměř bezvýhradně přijala židovská komunita v Palestině, stejně jako po celém světě. Naopak Arabové, tedy ti, kteří žili na zmíněném území a rovněž arabské státy, tuto rezoluci jednoznačně odmítli, dokonce odmítli jakékoliv jiné znění rezoluce, které by mělo za následek vznik společného státu Arabů a Židů. Pár týdnů poté dokonce Azzam Pasha, generální tajemník ligy arabských států pohrozil, že válka s židovským státem se promění v masakr.

Tohle jsou fakta. Na jedné straně ochota vytvořit společný stát Židů a Arabů a na straně druhé otevřená nenávist, která ve svém důsledku vedla k několika válečným konfliktům, které měly za cíl povraždit co nejvíce obyvatel státu Israel a jeho naprosté zničení. To že k tomu nedošlo, to lze považovat za malý zázrak, ale hlavně je třeba poděkovat odhodlání těch, kteří tuto zemi vybudovali. Kteří z trosek, v poušti, obklopení nenávisti, vrahy a teroristy, vytvořili supermoderní stát, jehož technologie dnes využívá celý svět, a mnohdy o tom ani neví.

Stát Israel vznikl jako bájný pták Fenix z popela. Je dnes stabilní a naprosto funkční demokracii v regionu, kde vládne smrt a chaos. Nikoho v současnosti nevzrušují statisíce mrtvých a umučených a zmrzačených v Syrii. Nikoho netrápí mrtví v Iráku, kde islámistické hordy vraždí a terorizují obyvatelstvo. Terčem kritiky je samozřejmě Israel, který už měl dost neustálých útoků na svou bezpečnost a na bezpečnost svých obyvatel a když viděl, že svět je opět slepý, rozhodl se bránit sám.

A v tuto chvíli z kanálů vylézají různí mudrlanti, kteří opětovně vyzývají a oprašují rezoluci 181. Tedy tu rezoluci, kterou arabské země jednomyslně odmítly. Židovský stát Israel vznikl, a je zde. Byl a je připraven, tak jak vyžaduje ona rezoluce podpořit existenci dvou států. Má to ale jednu podmínku, která ostatně vyplývá se samotného znění dokumentu. Obě strany se musí navzájem uznat a respektovat. Kromě Egypta, ovšem dosud žádná arabská země nevyjádřila ochotu Israel uznat. Naopak, ti, kteří se dnes prohlašují za vůdce Palestinského lidu, jasně dávají najevo, že Israel nikdy neuznají. Za tohoto stavu věci tedy není možné, ani de iure ani de facto vyžadovat na státu Israel jakékoliv nadstandartní kroky.

Stát Israel má právo na existenci. Stát Israel má právo na život v míru. Stát Israel nikdy v minulosti nikoho nenapadl a nevedl žádnou agresivní válku. Veškeré konflikty vznikly na základě útoků proti státu Israel. A je čas aby tyto útoky skončily. Současná operace v Gaze má jediný cíl. Definitivně odzbrojit teroristický Hamas. Věřím že tohoto cíle bude dosaženo, už jen i kvůli samotným obyvatelům Gazy, aby i oni dostali šanci na klidný život. Jak s ní naloží je druhá věc. Bude to už druhá šance.

Autor: Václav Král | čtvrtek 31.7.2014 11:00 | karma článku: 32.72 | přečteno: 1085x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Jaroslav Kvapil

Co po mně chceš? Pravdu či lež…

Pravda a lež – kategorie, které jsou staré aspoň tak jako lidstvo, ale spíš mnohem starší. A stále se s nimi neumíme vyrovnat a často je ani od sebe rozpoznat. Přesto si lidé pořád myslí, že o nich dokážou říct něco přínosného.

18.10.2017 v 1:32 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 130 | Diskuse

Monika Lorenzová

Jak se mi dařilo při obchodování

Dnes ráno jsem otevřela oči. pak je zas zavřela. A pak viděla dva na kolečkových bruslích. Jeden z nich držel velkou bílou papírovou krabici, zjevně prázdnou.To jsem byla já. Zamotala jsem se a upadla.

17.10.2017 v 20:09 | Karma článku: 5.56 | Přečteno: 166 | Diskuse

Milan Šupa

Nacházejí se rozpory ve výrocích Krista?

Ježíš říkal, že když nás někdo udeří na pravou tvář, máme mu nastavit i druhou. On sám se však podle této zásady nezachoval.

17.10.2017 v 15:15 | Karma článku: 7.72 | Přečteno: 416 | Diskuse

Jaroslav Kvapil

Moře a čas: Finito

Následující text je pocitová črta inspirovaná jedním časně podzimním výletem na ostrov ve Středomoří. Jedná se vlastně o první část jakéhosi seriálu.

17.10.2017 v 14:27 | Karma článku: 3.96 | Přečteno: 116 | Diskuse

Mário Oláh

Zápis z magického denníka Fratera Saepesa - VI.IX.MMXVII

Mágus Frater Saepes mi po dlhšej dobe poskytol náhľad do svojho magického denníka a dovolil, aby som sa na blogu podelil s jeho snovými víziami, pohľadom na svet a elitu či s psychedelickým zážitkom s rastlinou sily Diablove gule.

17.10.2017 v 13:28 | Karma článku: 12.48 | Přečteno: 142 |
VIP
Počet článků 415 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1998
http://facebook.com/vaclavthekral


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.