Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Islám do České republiky nepatří

22. 07. 2014 11:00:00
Islám není, a nikdy nebyl součástí evropské kultury. Přestože lze v různých zemích vysledovat jeho vliv, jedná se o působení marginální, které je spíše dílem osobností nežli následkem religiozního vlivu. Mnozí obdivovatelé tohoto politicko filozofického učení dnes rádo poukazuje na jakási muslimská propojení s evropskou civilzací, je to vše ovšem jen v rovině přání, které je otcem myšlenky.

Je nutné v úvodu jasně zdůraznit jeden fakt, který nesmí být nikdy a nikým v demokratické společnosti zpochybněn. Každý člověk má právo věřit v to, co je mu blízké a co jej jakýmsi způsobem oslovuje. Nikdy nesmí docházet k situacím, že by víra či přesvědčení nebo snad názor byl záminkou pro šikanu nebo diskriminaci. Dokonce i tak zrůdné ideje, jakými jsou nacizmus nebo nejzrůdnější ideologie vůbec komunismus, pokud někdo v ně věří, nemůže být za tuto víru postihován. Toto je princip demokracie a svobody a právo na tento výdobytek mají i muslimové.

Jenže, jedna věc je víra, která je osobní věcí každého člověka, nedotknutelnou a svrchovanou a druhá věc je aplikace této víry či přesvědčení. Pokud někdo v soukromí věří v neposkvrněné početí svatého Stalina, nebo Gottwalda, budiž mu přáno. Pokud někoho vzrušuje vskutku "příkladný" život Draculy nebo Mohammeda, buďsi. Jakmile ovšem s těmito věcmi začne přicházet na veřejnost a speciálně, pokud podobné názory přínášejí hnutí a strany a náboženské církve, které mají možnost tímto ovlivňovat dění ve společnosti, přichází čas na regulaci a na akce, které budou svobodu a demokracii ve společnosti chránit.

Islám je dnes velice nebezpečným partnerem všude, kde se objeví a kde získá, byť jen minimální moc. Například v USA je to nejvíce a nejrychleji rostoucí náboženství. Muslimové se dostávají do vedení růžných společností a pomalu ale jistě stále více ovlivňují život v zemi. Evropa je na tom ještě hůře.

Zatímco USA zatím stále ještě chrání imigrační zákon, Evropa se své imigrační politivky vzdává a připravuje novodobý příliv uprchlíků z válečných oblastí. Podivné na tomto je, že vidíme li lodě a jiné konvoje s uprchlíky, většinou se jedná o muže a jen zřídka jsou tam ženy a děti. Což nabízí otázku : Chlapi utíkají a ženy a děti nechávají na místě?

Každý den se můžeme na internetu nebo i v tisku seznámit s neklidnými ulicemi evropských velkoměst. Současné protiisraelské, proteroristické demonstrace se obracejí v násilné řádění zločineckých band. Ať už se jedná o Francii nebo Německo či Anglii. Tam všude řádí hordy kriminálníků, kteří ovšem do země mnohdy přišli také jako chudáci uprchlíci.

A já se ptám. Mají občané ČR zájem, aby to co se děje ve Francii a jinde, se dostalo i do ulic Prahy, Brna, Plzně nebo Chomutova? Protože pokud ne, pak by bylo nanejvýš vhodné tlačit na poslance a na vládu samotnou a dotazy, jak chce zajistit klid v zemi, v okamžiku kdy dojde k plnému uznání Islámu v ČR. To totiž vůbec není taková banalita, jak by se mohlo zdát. Jak víme, součásti Islámu je právo Šaria. Součástí Islámu jsou i další zvyky, které jsou české, pozažmo evropské společnosti cizí a jsou pro ní nepřijatelné. Součástí Islámu je nesnášenlivost a snaha vynutit si to, co chtějí. A všichi také víme, že české pořádkové síly nejsou moc úspěšné v boji s fotbalovými chuligány, s výtžníky, s těmi, kteří jsou oproti islámistům naprostí amatéři.

Dojde li k plnému uznání Islámu, budou mít muslimové k dispozici všechna práva a já se ptám, jaké budou mít povinnosti a jak bude na dodržování těchto povinnosti dohlíženo?

Islám není v České republice doma a nikdy by neměla nastat situace, aby se zde doma cítil. Pochopitelně muslimská komunita má právo na svou víru a muslimové mohou Islám vyznávat.

Nemuslimští občané České republiky ovšem mají právo na klidné životy, na klid ve svých městech, na to aby se ženy a dívky nemusely bát chodit samy po ulicích, aby se nevytvářela ghetta, podobně jako v Malmo i jinde v Evropě, kde se nemuslim bude bát chodit, či kde bude mít dokonce chodit zakázáno.

Česká republika je zemí českých občanů, kterým musí zůstat právo o její budoucnosti rozhodovat. To by si měla uvědomit jak vláda, tak parlament ale hlavně samotní občané by toto právo měli začit důsledně vyžadovat.

Autor: Václav Král | úterý 22.7.2014 11:00 | karma článku: 41.73 | přečteno: 3617x

Další články blogera

Václav Král

Pussy Zeman riot

Stále mi nejde do hlavy, proč ten ogar Zemanů v tom rádiu musel mluvit o nějaké dívčí kapele z Ruska. Teda, porozuměl jsem jeho brebentění, i jsem pochopil, že na případu těchto děvčat chtěl ukázat, že báťuška Putinojc nemá problém s politickými oponenty ale s kriminálníky Jenže...

17.11.2014 v 10:00 | Karma článku: 18.49 | Přečteno: 954 | Diskuse

Václav Král

Veteran's day - vzpomeňme na hrdiny

Zítra se v USA slaví významný den, den veteránu. Je to pocta všem mužům a ženám, kteří nasazovali a nasazují své životy a slouží své vlasti, ať už je tomu tak kdekoliv na světě. Je to chvíle, kdy je čas se zamyslet a poděkovat těm, bez kterých by se životy v různých koutech světa neodvíjely svobodně.

10.11.2014 v 11:00 | Karma článku: 12.93 | Přečteno: 543 | Diskuse

Václav Král

Kašlete na Zemana, pomozte paní Michalákové

Už si myslím že toho Zemana je poměrně dost. Řečeno jeho slovy, Zeman sem, Zeman tam...přitom jsou důležitější věci, nežli tento človíček. Nesouměřitelně důležitější problematikou je nyní případ dětí paní Michalákové, které jsou už více než 3 roky zadržovány norskou stranou, bez podstatnějšího zájmu a zásahu českých úřadů. Včetně Miloše Zemana.

6.11.2014 v 11:00 | Karma článku: 39.57 | Přečteno: 8075 | Diskuse

Václav Král

Zbabělý brutální čin takzvaného palestinského bojovníka

Kolik ještě důkazů bude potřebovat svět, aby pochopil, že Israel má co do činění s nelidskými zrůdami, které, nejenže se neštítí používat vlastní obyvatele jako štíty, dokonce i vlastní děti. Tyto bestie v lidské kůži, ve své nenávisti ke všemu, co je převyšuje, vraždí obyvatele země, která netouží po ničem jiném, nežli po životě v klidu a míru se všemi svými sousedy.

23.10.2014 v 6:12 | Karma článku: 39.51 | Přečteno: 2005 |

Další články z rubriky Ostatní

Marketa Kadhi

Na pláži

Vůbec by mě nenapadlo popisovat své dojmy z dovolené, nebo psát o tom, co se dá vidět na pláži, dokud jsem tam nepotkala vílu.

27.6.2017 v 18:16 | Karma článku: 12.75 | Přečteno: 655 | Diskuse

Karel Trčálek

Já jsem taky zarytý liberální demokrat!

Radostí mi praskla žilka, když jsem se dozvěděl, že nejsem tady na blogu jediným zarytým liberálním demokratem, že je nás tady povícero

27.6.2017 v 17:30 | Karma článku: 10.51 | Přečteno: 269 | Diskuse

Libuse Palkova

Je to ještě čeština?

Do našeho jazyka proniká tolik nových slov, že pokud bychom se díky nějakému stroji času mohli potkat se svým dřívějším já, nedokázali bychom se sami se sebou domluvit a nestačili bychom se divit.

27.6.2017 v 16:47 | Karma článku: 26.92 | Přečteno: 771 | Diskuse

Milan Šupa

Jak dojít ke spojení se Světlem?

Prožití spojení se Světlem je nejmocnějším a nejzásadnějším prožitkem, kterého se může člověku zde na zemi dostat. Má schopnost od základů změnit celý jeho dosavadní život.

27.6.2017 v 15:15 | Karma článku: 7.48 | Přečteno: 153 | Diskuse

Josef Komárek

Také jsem se necítil ubohým zakomplexovaným buranem.

Co všechno se člověk nedozví o pražských kavárenských intelektuálech (díky panu Petříkovi). Což jsou převážně individua, která plodí jen slova, slova, slova ..., a pohrdají obyčejnými pracujícími lidmi, kteří je celý život živí.

27.6.2017 v 13:50 | Karma článku: 37.79 | Přečteno: 1746 | Diskuse
VIP
Počet článků 415 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1995
http://facebook.com/vaclavthekral

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

Oblíbené knihy

Co právě poslouchám

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.